W ubiegłą środę w godzinach porannych ostrowieccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży roweru o wartości 1200 złotych. Z zawiadomienia złożonego przez 21- latka wynikało, że nieznany wówczas sprawca skradł rower przypięty linką zabezpieczającą z terenu osiedla Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy ustalili, że sprawcą jest 37- letni mężczyzna. Po zatrzymaniu śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży, do której się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli skradziony rower, następnie zwrócili go właścicielowi.
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Opr. IPW Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim