Krótko przed północą w poniedziałek do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o tym, że z jednej z placówek na terenie Ożarowa wyszedł młody człowiek, ubrany jedynie w krótkie spodenki, koszulkę i klapki a opiekunowie nie mają z nim kontaktu. Zachodziło również podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu.
Po analizie zebranych w sprawie informacji oraz biorąc pod uwagę panującą aurę pogodową ogłoszony został alarm dla policjantów z Komisariatu Policji w Ożarowie. W działania poszukiwawcze zaangażowany został również przewodnik z psem tropiącym. W wyniku podjętych poszukiwań 18 – latek został odnaleziony przez policjantów kilka godzin później w jednej z piwnic na terenie miasta.
Po badaniu przeprowadzonym przez ratowników medycznych okazało się, że młodemu człowiekowi nic nie stało. Jednak w związku z tym, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu pozostał pod opieką policjantów.
Opr. KCW Źródło: KPP w Opatowie