W połowie maja br. ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem, do jednego z mieszkań w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca dostał się do jego wnętrza, skąd dokonał kradzieży telewizora wraz z pilotem, dekodera, anteny zewnętrznej oraz tostera.
Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 300 złotych. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. W wyniku podjętych działań wczoraj stróże prawa zatrzymali podejrzaną o to przestępstwo 39-latkę.
Jeszcze tego samego dnia usłyszała ona zarzut kradzieży z włamaniem, do której się przyznała. Stróże prawa odzyskali utracony telewizor wraz z pilotem. Kobiecie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Opr. EW Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim