Sprawcy kradzieży zatrzymani. Okradli seniorkę - Ostrowiec24.Info

Sprawcy kradzieży zatrzymani. Okradli seniorkę

Foto ilustracyjne

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży zuchwałej. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili stróże prawa, do idącej chodnikiem kobiety podbiegł 45-latek, który wyrwał jej torebkę, a następnie przekazał ją drugiemu ze sprawców. Łupem dwóch 45-latków padł między innymi dowód osobisty, klucze od mieszkania i pieniądze w kwocie 150 złotych. Przypominamy, że kodeks za kradzież zuchwałą przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że jeden z 45-latków działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary. Więcej poniżej!

W środę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane przez siebie  informacje na temat kradzieży zuchwałej. Z relacji stróżów prawa wynikało, że w miniony poniedziałek, tj. 20 maja br. do idącej chodnikiem 66-latki podbiegł 45-letni ostrowczanin, który wyrwał jej przewieszoną przez ramię torebkę. Sprawca następnie przekazał łup idącemu z tyłu drugiemu 45-latkowi.

Kolejno obaj „rabusie” mieli oddalić się ze skradzionym mieniem w nieznanym kierunku. Jak się okazało, ich „łupem” padł między innymi dowód osobisty, klucze do mieszkania, legitymacja ZUS oraz pieniądze w kwocie 150 złotych. Wczoraj stróże prawa namierzyli na terenie miasta sprawców tego przestępstwa. Obaj 45-latkowie zostali zatrzymani i dowiezieni do miejscowej komendy. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli oni zarzuty kradzieży zuchwałej.

Przypominamy, że Kodeks karny za kradzież zuchwałą przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że jeden z 45-latek działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Sprawcy kradzieży zatrzymani. Okradli seniorkę"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*