Kosztowna jazda rowerem w stanie nietrzeźwości - Ostrowiec24.Info

Kosztowna jazda rowerem w stanie nietrzeźwości

Foto ilustracyjne

Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza realne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy porusza się samochodem, motocyklem, rowerem czy innym pojazdem. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Więcej poniżej!

W środę około godziny 16 w miejscowości Karczma Miłkowska policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni mieszkaniec gminy Kunów miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna otrzymała mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Kolejno trzy godziny później w Ćmielowie policjanci z miejscowego komisariatu podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na ich widok szybko wsiadł na rower i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu cyklista został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który wsiadł na jednoślad mając blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo w trakcie czynności mundurowi ujawnili przy nim porcję białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz oprócz wysokiego mandatu za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków zabronionych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kosztowna jazda rowerem w stanie nietrzeźwości"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*