Najzdolniejsi odebrali certyfikaty językowe [Galeria] - Ostrowiec24.Info

Najzdolniejsi odebrali certyfikaty językowe [Galeria]

Foto: Powiat Ostrowiecki

W Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza odbyło się wręczenie certyfikatów językowych Cambridge C1 Advanced, znanych również jako CAE, które poświadczają znajomość języka angielskiego na poziomie oczekiwanym od profesjonalistów pracujących w biznesie lub studentów studiów licencjackich. Więcej poniżej!

Organizatorem konkursu było Liceum im. J. Chreptowicza we współpracy z English College z Radomia, posiadającym status centrum przygotowań do certyfikowanych egzaminów CAMRIDGE ENGLISH. Środki finansowe pochodziły z budżetu Powiatu Ostrowieckiego.   

W uroczystości uczestniczyli starosta, Marzena Dębniak, naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata, dyrektor English College, Maria KuklaDąda, dyrektor liceum dr Małgorzata GóreckaSmolińska, dyrektorzy liceów i techników wraz z nauczycielami, rodzice i uczniowie, którzy z powodzeniem napisali egzamin końcowy.

Sam konkurs odbywał się w dwóch etapach i miał na celu wyłonienie ok. 30 uczniów z  klas III i IV publicznych liceów ogólnokształcących oraz klas IV publicznych techników, którzy dobrowolnie zadeklarowali swój udział. Do I etapu Konkursu przystąpiło 175 uczniów, a do drugiego 94 osoby. Finalnie wyłoniono 32 finalistów.

Jak zaznaczyła starosta M. Dębniak, po raz pierwszy w historii powiatu z własnych środków ufundowaliśmy certyfikaty językowe dla szkół ponadpodstawowych. Jest to swoista kontynuacja inicjatywy miejskiej dla najzdolniejszej językowo młodzieży. Bardzo się cieszę, że jesteśmy jedynym powiatem w Polsce, który daje młodzieży takie szanse. Jest to bowiem certyfikat na poziomie C1, dający duże uprawnienia, mówiła starosta M. Dębniak.

Dyrektor Małgorzata Górecka-Smolińska podkreśliła,  że jest to bardzo trudny rodzaj egzaminu, które sprawdza biegłość języka angielskiego. Finaliści mogą teraz śmiało powiedzieć, że władają językiem angielskim właściwie tak, jak językiem ojczystym, mówiła dyrektor liceum.

Z rąk starosty, Marzeny Dębniak oraz naczelnika Mariusza Łaty Certyfikaty otrzymali:

 Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ostrowcu Świętokrzyskim

Imiełowska Natalia

Kamińska Maja

Lipiec Konrad

Niewadzi Gabriela

Pikus Aleksandra

Sieradzki Franciszek

Stawiński Jan

Szerścień Laura

Z Liceum Ogólnokształcące Nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Św.

Barański Jan

Cichocki Krzysztof

Dąbrowski Jacob

Guliński Mateusz

Jedlikowska Zuzanna

Karbowniczek Kamil

Kropielnicka Martyna

Sadowska Wiktoria

Sitarska Aleksandra

Szemraj Kamila

Wieczorek Jan

Wójcik Wiktoria

Wróbel Paweł

Zagrajek Zuzanna

Z Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Wł. Broniewskiego

Bernaciak Martyna

Cyran Marcel

Czajkowski Szymon

Kowalska Maja

Lipiec Dominika

Menducka Anna

Sokół Wiktoria

Z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Czarnecki Kacper

Gałek Rafał

Gołąbek Michał

Ołubiec Michał

Pytel Patryk

Smoliński Michał

Zawadzki Maciej

Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Nr II, na który składał się wspaniały recital akordeonowy i popisy wokalne.

C1 Advanced to jeden z najpopularniejszych testów z języka angielskiego na świecie na poziomie zaawansowanym. Jest honorowany przez ponad 6 tysięcy instytucji, w tym uczelnie, pracodawców i instytucje rządowe. Pozwala zaliczyć zajęcia z języka angielskiego na studiach w Polsce, otrzymać zwolnienie z egzaminów końcowych z języka angielskiego oraz brać udział w programach wymiany międzyuczelnianej.

W połączeniu z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym pozwala uczyć języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich w Polsce.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Najzdolniejsi odebrali certyfikaty językowe [Galeria]"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*