Pożar ciężarówki - Ostrowiec24.Info

Pożar ciężarówki

Foto: PSP Strachowice

4 października 2023 o godz. 4:15 do Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o kolizji i pożarze samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej DW756 w Chybicach pow. Starachowicki. Więcej poniżej!

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar ciągnika siodłowego MAN. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który wyszedł o własnych siłach i oczekiwał na przybycie służb w bezpiecznym miejscu na chodniku. Ciągnik siodłowy znajdował się w przydrożnym rowie na lewym boku. Naczepa pojazdu wypełniona kruszywem znajdowała się na jezdni i blokowała oba pasy ruchu.

W wyniku zderzenia doszło do rozerwania zbiornika paliwa. Płyny eksploatacyjne oraz paliwo ściekały do przydrożnego rowu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody z linii szybkiego natarcia przez strażaków zabezpieczonych w sprzęt układu oddechowego. Ze względu na ilość substancji ropopochodnej zadysponowano na miejsce specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego ze Skarżyska- Kamiennej.

W trakcie prowadzonych działań ruch pojazdów na terenie akcji był zablokowany w obu kierunkach.

Dalsze działania wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi KPP w Starachowicach.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa chemiczno ekologicznego oraz OSP Nieczulice i Ambrożów.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pożar ciężarówki"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*