27-letni ostrowczanin wpuścił kolegę do domu, a ten zaczął mu grozić i go zaatakował. - Ostrowiec24.Info

27-letni ostrowczanin wpuścił kolegę do domu, a ten zaczął mu grozić i go zaatakował.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 28-latka. Ostrowczanin podejrzany jest między innymi o dokonanie dwóch rozbojów. Łupem napastnika w jednym przypadku padły cztery puszki piwa, natomiast w drugim karta bankomatowa oraz laptop z ładowarką. Ponadto agresor włamał się na bankowe konto przy użyciu skradzionej karty i wypłacił z niego 4 000 złotych. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim kilka porcji suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. W związku z tym, że 28-latek działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek kilka minut przed godziną 17 na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynikało z relacji 27-letniego pokrzywdzonego, wtedy to do drzwi jego mieszkania zapukał znany mu 28-latek. Nie podejrzewając nic złego mężczyzna wpuścił go do środka. Po chwili zaproszony gość zaczął grozić 27-latkowi pozbawieniem życia i go zaatakował. Następnie agresor nożem odciął pasek saszetki, którą domownik miał zapiętą na biodrach i zabrał z niej kartę bankomatową. Do tego sprawca z jednego z pomieszczeń skradł laptopa wraz z ładowarką. Wartość strat 27-latek wycenił na kwotę 600 złotych. Gdy o zdarzeniu zostali powiadomieni ostrowieccy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 28-latka. Już kilka godzin później mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu, posiadał 3000 złotych oraz miał przy sobie kilka porcji suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Śledczy na podstawie zebranego materiału ustalili, że po dokonanym rozboju 28-latek za pomocą skradzionej karty wypłacił w bankomacie gotówkę w kwocie 4000 złotych. Ponadto okazało się, że sprawca dzień wcześniej dopuścił się innego podobnego przestępstwa. Wówczas zaatakował mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, po czym zabrał mu cztery puszki piwa o wartości ponad 10 złotych. Wczoraj napastnik usłyszał liczne zarzuty. Między innymi odpowie za posiadanie narkotyków, dokonanie rozboju z niebezpiecznym narzędziem, kradzieży karty bankomatowej i kradzieży z włamaniem na konto 27-latka. Ponadto usłyszał również zarzut rozboju na 58-letnim mieszkańcu Ostrowca Świętokrzyskiego. W związku z tym, że 28-latek działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Dzisiaj na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za rozbój ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "27-letni ostrowczanin wpuścił kolegę do domu, a ten zaczął mu grozić i go zaatakował."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*