Odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem - Ostrowiec24.Info

Odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem

Foto ilustracyjne - pexels.com

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić trzem mieszkańcom naszego powiatu, którzy w miniony weekend zdecydowali się na jazdę swoimi pojazdami pomimo orzeczonych zakazów. Ponadto 37-letni ostrowczanin odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnych kierowców za ich zachowanie rozliczy sąd. Więcej poniżej!

Jako pierwszy w miniony piątek tj. 8 czerwca br. w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 37-letni kierowca audi. Do jego zatrzymania doszło o godzinie 3, na ul. Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek odważył się wsiąść za kierownicę niemieckiego auta mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że ostrowczanin posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Ponadto ostrowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch mężczyzn w wieku 63 i 79 lat, którzy zdecydowali się na jazdę swoimi pojazdami również pomimo orzeczonych zakazów. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy! Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*