Brawurowa jazda - 163 km/h w terenie zabudowanym. Dobrze, że nie doszło do tragedii - Ostrowiec24.Info

Brawurowa jazda – 163 km/h w terenie zabudowanym. Dobrze, że nie doszło do tragedii

Foto ilustracyjne

Przekroczył prędkość o 93 kilometry. Nieodpowiedzialną jazdę 34-letniego kierującego motocyklem marki Honda przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki. Za swoje niebezpieczne zachowanie kierujący utracił prawo jazdy. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Więcej poniżej!

W czwartek 30 maja br. po godzinie 8:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Honda, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Miłków w obszarze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę, kierujący 34-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego na „liczniku” miał 163, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 93 kilometry na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto otrzymał mandat w kwocie 2500 zł i 15 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących „pędzącym” pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to zazwyczaj kluczowy czynnik wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, który ma również decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, a nasza podróż będzie o wiele bezpieczniejsza.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Brawurowa jazda – 163 km/h w terenie zabudowanym. Dobrze, że nie doszło do tragedii"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*