Wczoraj na Bałtowskiej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę - Ostrowiec24.Info

Wczoraj na Bałtowskiej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę

Foto ilustracyjne

Wysokie grzywny i zaostrzenie kar przewidzianych dla osób decydujących się kierować pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, dla niektórych nadal nie stanowią argumentu studzącego zapędy. Niemalże codziennie policjanci zatrzymują i eliminują z ruchu drogowego jego nieodpowiedzialnych uczestników. Wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do zatrzymania 35-letniego mieszkańca gminy Bodzechów, który kierował pojazdem marki Volvo mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Więcej poniżej!

Wczoraj kilka minut przed południem policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volvo. W trakcie interwencji okazało się, że za kierownicą auta znajdował się 35-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że podróżował on swoim pojazdem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto stróże prawa ustalili, że 35-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zgodnie z nowymi przepisami, funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli także jego samochód. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie zmniejsza się zdolność oceny sytuacji i wydłuża czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wczoraj na Bałtowskiej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*