W Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie w sprawie środków ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego - Ostrowiec24.Info

W Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie w sprawie środków ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego

Wczoraj (14 maja 2024 r.) odbyło się spotkanie organizowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego w sprawie środków finansowych dla młodych organizacji ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Udział wzięło ponad 20 przedstawicieli różnych ostrowieckich organizacji. Więcej poniżej!

O środki finansowe na własne inicjatywy mogą ubiegać się młode organizacje, czyli takie, które zostały wpisane do KRS nie później niż 60 miesięcy temu. O te środki mogą ubiegać się także grupy nieformalne (3 pełnoletnie osoby). Grupy nieformalne potrzebują patrona, ponieważ nie mają osobowości prawnej. Dlatego też muszą aplikować o środki z patronem. Patron może mieć staż działalności dłuższy niż 5 lat. Więcej poniżej!

W 2023 r. złożono 414 wniosków, z czego 102 inicjatywy otrzymały wsparcie. Mikro-dotację można otrzymać na: zawody sportowe, akcje charytatywne i ekologiczne, szkolenia, warsztaty i festyny. Grupy nieformalne mogą otrzymać od 2 do 5 tys. złotych, natomiast organizacje wpisane do KRS od 2 do 6 tys. złotych. Więcej poniżej!

Termin składania wniosków jest do 31 maja 2024 r. Natomiast realizacja projektów przewidziana jest od 1 lipca do 31 października 2024 r. Organizatorzy inicjatywy, którzy otrzymają wsparcie na wszelkie koszty muszą pozyskać faktury. Grupy nieformalne proszą o faktury na dane patrona. Każdy wnioskodawca może złożyć 1 wniosek. Więcej informacji udzielanych jest pod adresem e-mail: centrum@artwinski.org.pl Więcej poniżej!

Wnioski składa się na stronie swietokrzyskiegranty.pl natomiast dyżur eksperta ds. merytorycznych odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 16 pod numerem telefonu 668-692-282. Więcej poniżej!

W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy spotkanie informacyjno-doradcze dotyczące naboru do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. W ramach programu będą przyznawane dotacje w kwocie od 2 do 6 tys. złotych na tworzenie inicjatyw oddolnych np. na warsztaty, rajdy czy wycieczki. O dotację mogą ubiegać się organizacje młode wpisane w KRS nie później niż 60 miesięcy temu od dnia złożenia wniosku oraz grupy nieformalne, czyli 3 pełnoletnie osoby. Serdecznie zapraszamy wzięcia udziału w programie i złożenia wniosku, który z pełnością wesprze naszą lokalną społeczność – informuje Wioletta Wiącek, Specjalista ds. edukacji i organizacji pozarządowych w Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św. Więcej poniżej!

Przyszliśmy tutaj z nadzieją na to, że w te wakacje uda nam się zrealizować jakaś fajną imprezę w którą będą zaangażowani przede wszystkim dzieciaki, którzy są wykluczeni z wycieczek lub kolonii. Wykluczeni głównie z powodów finansowych. Będziemy ubiegać się o te środki także z funduszu z Urzędu Miasta, ale jesteśmy tutaj także z nadzieją na to, że uda nam się pozyskać jakieś pieniądze ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego – mówi Katarzyna Pawlik, prezes klubu sportowego Sports Academy. – Zobaczymy co los przyniesie – dodaje na koniec Katarzyna Pawlik. Więcej poniżej!

Udział w projekcie mogą wziąć młode organizacje oraz grupy nieformalne z terenu województwa świętokrzyskiego. Jest to program finansowany przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. My jako Fundacja im. Stefana Artwińskiego jesteśmy operatorem tego programu na terenie województwa świętokrzyskiego. W tym roku jest to już piąta edycja tego funduszu. Do tej pory udało nam się dofinansować blisko 400 organizacji i blisko 400 ciekawych działań, które były realizowane na terenie województwa świętokrzyskiego. W tym roku to już kolejna edycja w której do rozdania jest ponad 460 tys. złotych dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa świętokrzyskiego, które będą realizowały w tym roku swoje pomysły i inicjatywy. Nabór wniosków już trwa, dlatego też dzisiaj się spotykamy, omawiając ten projekt. Nabór wniosków jest od 9 do 31 maja. Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe do składania wniosków organizacje z terenu powiatu ostrowieckiego – mówi Kamil Kołbuc, prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego. Więcej poniżej!

– Przykładowe inicjatywy to na przykład szkolenia z pierwszej pomocy, szkolenia podnoszące kompetencje miękkie, różnego typu warsztaty kulinarne, akcje ekologiczne i charytatywne, wyjazdy studyjne, pikniki sąsiedzkie, festyny gminne. Tych pomysłów może być bardzo dużo – dodaje Kamil Kołbuc.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "W Ostrowcu Św. odbyło się spotkanie w sprawie środków ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*