Odpowiedzą przed sądem za jazdę „na podwójnym gazie” - Ostrowiec24.Info

Odpowiedzą przed sądem za jazdę „na podwójnym gazie”

Foto: KPP Ostrowiec

Wkrótce przed sądem stanie dwóch mężczyzn, którzy pomimo spożytego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów nie zważając na to, jak poważne stanowią zagrożenie. Jednym z nich był 47-letni mieszkaniec gminy Bałtów, który kierował pojazdem marki Ford mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Więcej poniżej!

Wczoraj kilka minut po godzinie 19 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informacje, że w miejscowości Miłków gm. Bodzechów doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z miejscowej drogówki. Jak ustalili mundurowi 43-latek kierujący pojazdem marki Citroen na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, przejechał przez rów melioracyjny, zatrzymując się ostatecznie na ścianie domu jednorodzinnego. Jednocześnie łamiąc po drodze drzewo, uszkadzając ogrodzenie i studnię znajdującą się na posesji. Badanie alkomatem wykazało, że 43-letni mieszkaniec gminy Bodzechów  wsiadł za kierownicę francuskiego auta mając 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. Pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Następnego dnia do grona nieodpowiedzialnych kierujących dołączył 47-letni mieszkaniec gminy Bałtów. Mężczyzna „wpadł” w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Ćmielowie o godzinie 22 w miejscowości  Rudka Bałtowska. Jak ustalili stróże prawa 47-latek kierował pojazdem marki Ford mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy! Nietrzeźwy kierujący jest śmiertelnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Odpowiedzą przed sądem za jazdę „na podwójnym gazie”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*