Pożar hali handlowej w Warszawie [Wideo] - Ostrowiec24.Info

Pożar hali handlowej w Warszawie [Wideo]

Foto: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

W niedzielę 12 maja 2024 r. w godzinach porannych w Warszawie przy ul. Marywilskiej 44 doszło do pożaru hali handlowej o wymiarach 250 x 250 m. Ogniem objęte zostało ponad 80% hali. Więcej poniżej!

W działaniach zaangażowanych (stan na godz. 7.30) jest 58 pojazdów i ok. 180 strażaków, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologiczego (SGRChem).

Na miejscu akcji obecny jest komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski wraz z grupą operacyjną, komendantem wojewódzkim i miejskim PSP.

SGRChem monitoruje atmosferę. Do działań wykorzystano również robot gaśniczych Colossus (zdalnie sterowany pojazd do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń CBRNE).

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikat do mieszkańców:
„Uwaga! Alert RCB
Uwaga! Pożar hali targowej na ul. Marywilskiej 44 w Warszawie. Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz, zostań w domu i zamknij okna”.
ALERT RCB wysłano na teren Warszawy oraz powiatów: warszawskiego zachodniego, legionowskiego i nowodworskiego.”

„Pożar został zlokalizowany (opanowany), trwa dogaszanie, które potrwa kilka może nawet kilkanaście godzin” – przekazał Komendant Główny PSP podczas briefingu prasowego z miejsca prowadzonych działań, który odbył się ok. godz.8.00.
Ponadto, poinformował, że:

  • ok. godz. 3.31 wpłynął z monitoringu do Komendy Miejskiej PSP alarm i zostały wysłane pierwsze dwa zastępy. Po przyjeździe okazało się, że około 2/3 hali jest już objęte pożarem. Kierunek wiatru powodował, że pożar przez dach przenosił się na resztę hali, w związku z tym zadysponowane były kolejne siły i środki…
  • zadysponowaliśmy również robot gaśniczy, ponieważ temperatura była taka, że nie można było wprowadzać ratowników do środka, poza tym istniało ryzyko zawalenia się hali do środka
  • zadysponowane zostało również mobilne laboratorium, żeby dokonywać pomiarów pyłów. Ponieważ są przekroczenia, zalecamy, żeby nadal nie otwierać okien…
  • pożar został zlokalizowany (opanowany), trwa dogaszanie, które potrwa kilka może nawet kilkanaście godzin
  • dysponujemy dekontaminację dla naszych ratowników, centralny odwód operacyjny z Akademii Pożarniczej – podchorążych, zadysponowany jest dron do transmisji obrazu i przede wszystkim będą dokonywane pomiary przez mobilne laboratorium, żeby informować ludność czy jest bezpiecznie
  • siły i środki aktualnie to łącznie prawie 200 ratowników, 30 pojazdów gaśniczych, 10 drabin i podnośników.”

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pożar hali handlowej w Warszawie [Wideo]"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*