Uczniowie Staszica zwiedzali Paryż - Ostrowiec24.Info

Uczniowie Staszica zwiedzali Paryż

W dniach 21-26 kwietnia 2024 roku 45 osobowa grupa licealistów wraz z opiekunkami, Kariną Kateusz-DominikEwą MłodawskąMoniką StencelŻanetą Fiszer,  uczestniczyła w wycieczce zagranicznej do stolicy Francji -Paryża. Więcej poniżej!

Program był bardzo bogaty i wymagał od uczestników wycieczki dobrej kondycji fizycznej. Licealiści, realizując sumiennie każdy punkt programu, dotarli do tych znanych, obowiązkowych miejsc w Paryżu, jak i do tych mniej znanych, a wartych uwagi. Na liście zabytków nie mogło zabraknąć Wieży Eiffel, Muzeum Luwr, Katedry Notre-Dame, Bazyliki Sacré Coeur, Łuku Triumfalnego, placu du Tertre, cmentarza Père Lachaise z grobem Fryderyka Chopina i wielu wielu innych.

Uczniowie uczący się języka francuskiego, mieli okazję sprawdzić i wykorzystać w praktyce swoje umiejętności językowe, zaobserwować  z bliska życie Francuzów oraz zobaczyć, jak przebiegają przygotowania do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Uśmiech na twarzach młodzieży, miłe słowa, liczne pamiątki, ilość zrobionych zdjęć są najlepszym dowodem na to, że kolejną zagraniczną wycieczkę  licealistów Staszica należy uznać za udaną.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Uczniowie Staszica zwiedzali Paryż"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*