Przez długi weekend bardzo dużo się działo na ostrowieckich drogach. Ogromna ilość kolizji - Ostrowiec24.Info

Przez długi weekend bardzo dużo się działo na ostrowieckich drogach. Ogromna ilość kolizji

Foto ilustracyjne

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących oraz mieszkańców naszego powiatu czuwali ostrowieccy policjanci. W okresie od 1 do 5 maja br. doszło do jednego wypadku drogowego, w którym została ranna jedna osoba. Policjanci obsłużyli 17 niegroźnych kolizji. Ponadto mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Więcej poniżej!

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób podróżujących oraz mieszkańców naszego powiatu czuwali ostrowieccy policjanci. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących oraz czy poruszają się oni zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na terenie powiatu ostrowieckiego w trakcie weekendu majowego doszło do 17 kolizji drogowych oraz 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Jako pierwszy w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 45-letni kierowca pojazdu marki Renault. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek tj. 3 maja br. około godziny 16 w miejscowości Piaski Brzóstowskie. Mieszkaniec gminy Waśniów zaparkował tam swój pojazd, po czym z niego wysiadł. Właściciel posesji znajdującej się w pobliżu natychmiast zwrócił uwagę na kierowcę francuskiego auta, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. O zaistniałej sytuacji powiadomił on ostrowieckich policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Waśniów podróżował swoim samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie on przed sądem.

Kolejno następnego dnia na ul. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim mundurowi zatrzymali 46-latka, który podróżował swoim rowerem. Cyklista odważył się nim kierować mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Przez długi weekend bardzo dużo się działo na ostrowieckich drogach. Ogromna ilość kolizji"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*