Ostrowiecki „Trzeźwy poranek” - Ostrowiec24.Info

Ostrowiecki „Trzeźwy poranek”

Foto ilustracyjne

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Więcej poniżej!

Wczoraj od rana policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy na drogach całego powiatu prowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. W jej trakcie przebadanych zostało 1044 kierowców. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu okazali się trzeźwi. Bowiem stróże prawa w miejscowości Chocimów zatrzymali 47-letniego kierującego citroenem. Jak się okazało mieszkaniec gminy Waśniów podróżował swoim autem mając 1 blisko promil alkoholu w organizmie. Z kolei kilka minut później w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Ogrodowej w ręce mundurowych „wpadł” 65-latek, który podróżował pojazdem marki Volvo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie również blisko 1 promil alkoholu.

Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Przypominamy, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim jest zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowiecki „Trzeźwy poranek”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*