"Majówka" na drogach powiatu staszowskiego - Ostrowiec24.Info

„Majówka” na drogach powiatu staszowskiego

Foto ilustracyjne

Długi majowy weekend za nami. Dla staszowskich policjantów był to czas intensywnej i wzmożonej pracy. Policjanci mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy brawurą, niezgodną z przepisami jazdą, a także lekceważącym podejściem do obowiązującego stanu prawnego zagrażali innym użytkownikom dróg. Mundurowi podczas służby zwracali uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców. Więcej poniżej!

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak rok rocznie nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci. Na trasach można było spotkać zwiększoną liczbę patroli, które sprawdzały czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W wyniku prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 11 nietrzeźwych kierujących, w tym 10 rowerzystów, którzy zdecydowali się ja jazdę na tzw. ,,podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się być 43- letni mieszkaniec gminy Staszów, który w sobotni wieczór do kontroli drogowej ,,wpadł” w Podmaleńcu. Badanie stanu trzeźwości cyklisty wykazało blisko 2,2 promila w jego organizmie. Ponad 1,5 promila wykazało badanie 30- letniego mieszkańca gminy Osiek, który w niedzielny wieczór postanowił usiąść za kierownicę seata, by udać się na przejażdżkę po terenie miasta.

W trakcie długiego weekendu na terenie powiatu staszowskiego doszło do 6 kolizji, w których nikt nie doznał obrażeń.

Przypominamy, aby cały czas zachować rozwagę na drodze, dostosować prędkość do istniejących warunków, a przede wszystkim nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "„Majówka” na drogach powiatu staszowskiego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*