Nietrzeźwi kierujący w rękach ostrowieckich policjantów - Ostrowiec24.Info

Nietrzeźwi kierujący w rękach ostrowieckich policjantów

Foto ilustracyjne

Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość – to niepodważalne zasady, którymi powinni kierować się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Należy mieć również świadomość, że bezmyślne zachowania wiążą się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale przede wszystkim mogą stać się przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Więcej poniżej!

Jako pierwszy w miniony wtorek tj. 30 kwietnia br. na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w ręce ostrowieckiej drogówki „wpadł” 36-latek. Ostrowczanin kierował rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Kolejno tego samego dnia około godziny 15 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w kierunku miejscowości Karczma Miłkowska motorowerem porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał jechać środkiem drogi i stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Wydziału Ruchu drogowego miejscowej jednostki, którzy zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 68-letni ostrowczanin. Badanie alkomatem wykazało, że kierował on motorowerem marki Romet mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 68-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywnę oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwi kierujący w rękach ostrowieckich policjantów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*