Nadmierna prędkość w duecie z alkoholem - Ostrowiec24.Info

Nadmierna prędkość w duecie z alkoholem

Foto ilustracyjne

Blisko pół promila alkoholu w organizmie miał kierujący osobowym volkswagenem zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 60-latek na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał aż 81 km/h. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Więcej poniżej!

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to nadal jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych w naszym kraju. Dlatego każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki prowadzą kontrole, kładąc szczególny nacisk na piratów drogowych”. Od początku roku konsekwencje za popełnione wykroczenia  i przestępstwa drogowe są o wiele surowsze.

Przekonał się o tym 60-letni mieszkaniec gminy Iwaniska, kierujący osobowym volkswagenem. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Opatowa w środowe popołudnie. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów ruchu drogowego, gdyż „pędził” w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h.  W dodatku w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, iż 60-latek znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Ponadto nie uniknie kary za przekroczenie dopuszczalnej w obszarze zabudowanym prędkości. W tym przypadku kwota mandatu wynosi 800 złotych oraz 9 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek. Policjanci stosują zasadę „zero tolerancji” wobec rażących naruszeń przepisów drogowych. Surowe kary dotkną każdego kierującego, którego nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do ludzkiej tragedii.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nadmierna prędkość w duecie z alkoholem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*