Ukradł portfel i płacił za zakupy skradzioną kartą. Korzystał z niej 17-krotnie - Ostrowiec24.Info

Ukradł portfel i płacił za zakupy skradzioną kartą. Korzystał z niej 17-krotnie

Foto: KPP Ostrowiec

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 45-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież portfela wraz z dokumentami i kartą płatniczą. Ponadto jak ustalili stróże prawa ostrowczanin posłużył się nią 17-krotnie płacąc metodą zbliżeniową za zrobione zakupy w sklepie, a także 12 razy usiłował z niej korzystać w taki sam sposób. Teraz 45-letniemu ostrowczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadaną przez siebie informację na temat kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia tego roku w jednym z miejscowych sklepów. Z ustaleń stróżów prawa wynikało, że 45-letni ostrowczanin wykorzystał fakt pozostawienia przez 56– latkę na ladzie sklepowej portfela i dokonał jego kradzieży. Jego łupem padły jeszcze dokumenty i karta płatnicza, z której skorzystał  17-krotnie, płacąc za zakupy w sklepie. Ponadto jak ustalili śledczy w taki sam sposób 12-krotnie usiłował z niej skorzystać. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do miejscowej komendy. Jeszcze tego samego dnia 45-latek usłyszał zarzuty kradzieży karty płatniczej, dowodu osobistego, 17 kradzieży z włamaniem na konto bankowe i 12 usiłowań włamań na rachunek bankowy. Teraz 45-letniemu ostrowczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące płatność. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ukradł portfel i płacił za zakupy skradzioną kartą. Korzystał z niej 17-krotnie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*