Policjant ostrowieckiej drogówki w czasie wolnym od służby ujął sprawcę kradzieży sklepowej - Ostrowiec24.Info

Policjant ostrowieckiej drogówki w czasie wolnym od służby ujął sprawcę kradzieży sklepowej

Foto ilustracyjne

Wczoraj po południu st. post. Tomasz Pastuszko policjant ruchu drogowego ostrowieckiej komendy, robiąc zakupy w jednym z miejscowych marketów zauważył mężczyznę, który dokonał kradzieży sklepowej. Doświadczenie zawodowe nauczyło go, że należy być czujnym w każdej sytuacji, także w czasie wolnym od służby. Dlatego też stróż prawa widząc zaistniałą sytuację natychmiast zareagował i ujął nieuczciwego klienta, którym okazał się 18-letni ostrowczanin. Przybyły na miejsce policyjny patrol ukarał sprawcę wykroczenia mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Więcej poniżej!

Praca w granatowym mundurze powoduje, że nawet po zakończonej służbie policjanci nie przestają stać na straży prawa i łatwo dostrzegają wszelkie przewinienia niezgodne z prawem. Nie mają też obaw przed reagowaniem na zauważone nieprawidłowości, zgodnie z policyjną dewizą „Pomagamy i Chronimy”. Dowiódł tego wczoraj st. post. Tomasz Pastuszko – policjant ruchu drogowego ostrowieckiej komendy, który korzystając z dnia wolnego od służby wybrał się po południu na zakupy. Stróż prawa będąc w jednym z miejscowych marketów, zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, który zdjął z półki towar, a następnie schował go pod kurtkę. Kolejno przeszedł przez linię kas nie uiszczając należności za zabrane słodycze. Policjant widząc to natychmiast zareagował i skierował się w jego stronę, aby udaremnić mu kradzież. Młody ostrowczanin został ujęty za liniami kas, a następnie przekazany patrolowi, który po chwili zjawił się na miejscu zdarzenia. Nieuczciwym klientem okazał się 18-letni ostrowczanin, który to za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza będącego na dniu wolnym towar został odzyskany i powrócił na sklepową półkę.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Policjant ostrowieckiej drogówki w czasie wolnym od służby ujął sprawcę kradzieży sklepowej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*