Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego na DK nr 9 pod Ostrowcem Świętokrzyskim - Ostrowiec24.Info

Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego na DK nr 9 pod Ostrowcem Świętokrzyskim

Foto: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła śledztwo o sygn. 4125-4.Ds.1042.2023 prowadzone przeciwko Piotrowi M. podejrzanemu m.in. o spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i środków odurzających, w wyniku którego zginęło 5 osób. O sprawie informowaliśmy już w komunikatach z maja 2023 r. Więcej poniżej!

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia, zeznań świadków, nagrań z monitoringu, opinii biegłych, w tym medycznych, z zakresu fizykochemii i z zakresu rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych – w oparciu o który prokurator przedstawił ostatecznie podejrzanemu łącznie 3 zarzuty, a mianowicie: spowodowania w stanie nietrzeźwości (ponad 1,1 promila alkoholu we krwi) i pod wpływem narkotyków (kokaina i marihuana), w tym w następstwie przekroczenia dopuszczalnej prędkości maksymalnej o co najmniej 97 km/h, wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło 5 osób, a szósta doznała ciężkich obrażeń ciała; kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków; posiadania narkotyków w postaci marihuany i kokainy.

W toku przesłuchania w charakterze podejrzanego Piotr M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

W toku śledztwa prokurator zabezpieczył mienie podejrzanego na poczet przyszłych kar i środków karnych o charakterze majątkowym.

W dniu 11.04.2024 r. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Piotr M. pozostaje tymczasowo aresztowany. Poszczególne zarzucane mu czyny zagrożone są karami jednostkowymi w wymiarach odpowiednio do 12, do 3 i do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie oczekujemy na wyznaczenie terminu rozprawy.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego na DK nr 9 pod Ostrowcem Świętokrzyskim"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*