Apel o pomoc dla Ewy Celińskiej - Ostrowiec24.Info

Apel o pomoc dla Ewy Celińskiej

Ewa Celińska ma 17 lat i jest mieszkanka Bałtowa. Jej życie to pasmo cierpień i bólu. Cierpi na porażenie mózgowe oraz padaczkę. Do naszej redakcji o pomoc w nagłośnieniu zbiórki środków na rehabilitację zwróciła się do nas Fundacja Promyk Uśmiechu. Więcej poniżej!

Ewa potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego który pozwoli jej funkcjonować codziennym życiu. Ewa urodziła się w 30 –tym tygodniu ciąży siłami natury. Wystąpiły jednak problemy związane z porodem, lekarz po prostu wgniótł ją ręką i łokciem i to nie pozostało bez konsekwencji zdrowotnych. Zatrzymanie krążenia, niedotlenienie, posocznica, zapalenie płuc, wylewy podskórne, głowy i całego maleńkiego ciałka spowodowały, że Ewa przez dwa miesiące przebywała na oddziale neonatologicznym w Lublinie gdzie lekarze walczyli o jej życie.

Udało się ocalić życie, ale niestety Ewa cierpi na spastyczne mózgowe porażenie czterokończynowe oraz padaczkę. Od samego podjęto walkę o jej usprawnianie, aby mogła godnie żyć. Przeszła operację rizotomii selektywnej, operację skoliozy ponieważ było skrzywienie na całej długości kręgosłupa, które wynosiło już 99 stopni. Obecnie doszła również tachykardia mięśnia sercowego.

Mimo regularnej i wytężonej rehabilitacji nie jest w stanie samodzielnie wykonywać czynności życia codziennego. Wymaga pomocy we wszystkich czynnościach takich jak karmienie, ubieranie się, załatwianie czynności higienicznych i fizjologicznych.

W celu zwiększenia jej komfortu życiowego niezbędne jest wyposażanie Ewę w wózek inwalidzki , który umożliwi przemieszczanie się. Mama Ewy jest samotną matką, utrzymuję się z zasiłku i świadczenia pielęgnacyjnego oraz alimentów, a koszty związane z zakupem sprzętu niezbędnego do polepszenia funkcjonowania córki przekraczają jej możliwości finansowe, dlatego zwróciła się o pomoc.

 Link do zbiórki na portalu siepomaga

https://www.siepomaga.pl/ewa-celinska

Link do Grupy z licytacjami dla Ewy

https://www.facebook.com/groups/274614232085267

Ewę można wesprzeć wpłacając na subkonto 

63 1090 2040 0000 0001 5713 3387 z dopiskiem ,,Darowizna dla Ewy Celińskiej” 

Fundacja Promyk Uśmiechu Ostrowiec Świętokrzyski ul Sienkiewicza 14.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Apel o pomoc dla Ewy Celińskiej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*