Trudny weekend dla ostrowieckiej drogówki. 7 osób pod wpływem alkoholu zatrzymanych - Ostrowiec24.Info

Trudny weekend dla ostrowieckiej drogówki. 7 osób pod wpływem alkoholu zatrzymanych

Foto: Świętokrzyska Policja

W miniony weekend na terenie powiatu ostrowieckiego z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych siedmiu nieodpowiedzialnych kierujących, w tym czterech cyklistów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 22-letni kierowca pojazdu marki Opel. Mieszkaniec gminy Kunów wsiadł za „kółko” swojego auta mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca br. funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli jego samochód. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo w tej sytuacji mają zastosowanie nowe przepisy dotyczące przepadku samochodu. Więcej poniżej!

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy wyeliminowali z ruchu siedmiu nieodpowiedzialnych kierujących. Jako pierwszy w ręce mundurowych „wpadł” 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek kilka minut przed godziną 23.00 na ul. Polnej w naszym mieście. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna wsiadł za „kółko” pojazdu marki Ford mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a następnie spowodował kolizję drogową, uderzając w uliczną latarnię. Ponadto stróże praw ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za jazdę stanie po użyciu alkoholu. Następnego dnia na ul. Długiej w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 61-letniego kierowcę pojazdu marki Nissan. Mężczyzna kierował swoim autem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości nie uniknie zatrzymany tego samego dnia 22-leni mieszkaniec gminy Kunów. Jak się okazało podróżował on pojazdem marki Opel przez miejscowość Kunów mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca br. funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli także jego samochód. Ponadto spowodował on kolizję drogową uderzając w bariery energochłonne. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilku leni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w tej sytuacji mają zastosowanie nowe przepisy dotyczące przepadku samochodu za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Dodatkowo mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 63-letni mieszkaniec gminy Kunów. Trzech cyklistów zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych. Natomiast jeden z nich ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Trudny weekend dla ostrowieckiej drogówki. 7 osób pod wpływem alkoholu zatrzymanych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*