Dwóch nietrzeźwych rowerzystów na naszych drogach - Ostrowiec24.Info

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów na naszych drogach

Foto ilustracyjne

W czwartek na terenie naszego powiatu zostało zatrzymanych dwóch rowerzystów, którzy wsiedli na jednoślady, pomimo wypitego alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwi cykliści są poważnym zagrożeniem. Tego typu kierujący mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Więcej poniżej!

Jako pierwszy w ręce policjantów wpadł 46-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Mężczyzna, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, podróżował swoim rowerem ulicą Sandomierską w Ćmielowie. Mundurowi ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Kolejno w miejscowości Kraszków mundurowi z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali 43-latka, który kierował jednośladem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna ten w trakcie prowadzonej interwencji używał słów wulgarnych i nie chciał wykonywać poleceń. W związku z tym policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Wkrótce odpowie on za popełnione wykroczenia.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację, refleks i percepcję, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dwóch nietrzeźwych rowerzystów na naszych drogach"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*