Mieszkaniec Ostrowca buduje łódź, którą chce zrealizować rejs dookoła świata - Ostrowiec24.Info

Mieszkaniec Ostrowca buduje łódź, którą chce zrealizować rejs dookoła świata

August Zyga Zygmunt – kapitan jachtowy, ma nietypowy i bardzo odważny plan. Chce zrealizować rejs dookoła świata budowaną u siebie na podwórku łódka. Więcej poniżej!

August kupił łódkę za 500 Euro, która jest uszkodzona i zdekompletowana. Teraz przebudowuje ja i przygotowuje konstrukcje do przeprawy przez oceany. W związku ze swoim marzeniem, samodzielnie prowadzi remont łódki, co dokumentuje na swoim kanale na YouTube: Sailing Phantom.

Ostrowczanin ma bardzo ambitne i odważne marzenie za które oczywiście trzymamy kciuki. Jest to jednak bardzo niebezpieczna przygoda z uwagi na zagrożenia jakie można spotkać na morzu. A zagrożeń jest wiele, dużym zagrożeniem w ostatnim czasie są ataki zwierząt, orek, rekinów i śmieci pozostawione przez ludzi na morzu w tym zgubione kontenery, które są ogromnym zagrożenie, a spotkanie z nim może wiązać się z rozbiciem łodzi i szybką śmiercią.

Oczywiście są systemy alarmujące, ale odległości w tysiącach kilometrów wydłużają dotarcie do rozbitka, a to zmniejsza szanse na przeżycie. 

Na kanale Sailing Phantom znajdziecie filmy, które nagrywa August. Dzieli się w nich swoimi przemyśleniami na temat żeglarstwa i dokumentuje budowę łódki.

Wywiad bez ściemy z kapitanem zyga z Ostrowca Świętokrzyskiego już niedługo w wersji wideo.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mieszkaniec Ostrowca buduje łódź, którą chce zrealizować rejs dookoła świata"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*