Kierował pomimo wielokrotnego zakazu - Ostrowiec24.Info

Kierował pomimo wielokrotnego zakazu

Foto ilustracyjne

Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Tarłów. Mężczyzna ten wsiadł za kierownicę samochodu marki BMW mając orzeczone, aż sześć zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lipsku. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 34-latek musi odpokutować karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonych środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Więcej poniżej!

Wczoraj, kilka minut przed godziną 10, dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację, że na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z Bałtowską w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do kolizji drogowej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie czynności stróże prawa ustalili, że 34-letni kierowca pojazdu marki BMW, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej peugeotem 34-latce. Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że 34-letni mieszkaniec gminy Tarłów odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie. Okazało się, że mężczyzna ten ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który wydał mu w styczniu tego roku Sąd Rejonowy Lipsku. Po chwili wyszło na jaw, że jednak nie jest to jedyny obowiązujący go zakaz. Na swoim koncie ma już ich aż sześć! Ponadto kierowca niemieckiego auta trafił do policyjnej celi, ponieważ był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lipsku. To właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości 34-latek musi odbyć karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonych środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kierował pomimo wielokrotnego zakazu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*