Nietrzeźwi rowerzyści - Ostrowiec24.Info

Nietrzeźwi rowerzyści

Foto ilustracyjne

W miniony weekend na terenie naszego powiatu zostało zatrzymanych trzech rowerzystów, którzy wsiedli na jednoślady pomimo wypitego alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwi cykliści są poważnym zagrożeniem. Tego typu kierujący mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Więcej poniżej!

Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza realne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierujący samochodem, motocyklem, rowerem czy innym pojazdem. Przypomnijmy, że pijany cyklista najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego też ostrowieccy policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. W miniony weekend na terenie naszego powiatu zatrzymanych zostało trzech cyklistów, którzy pomimo wypitego alkoholu zdecydowali się kierować swoimi jednośladami.

Jako pierwszy w miniony piątek został zatrzymany 65-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Jak się okazało, podróżował on swoim rowerem przez miejscowość Bodzechów mając ponad pól promila alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany wczoraj 46-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Mężczyzna mając blisko 3 promile alkoholu podróżował swoim rowerem ul. Sandomierską w Ćmielowie. Kolejno w miejscowości Janowice z ruchu drogowego został wyeliminowany 63-latek. Mieszkaniec gminy Waśniów kierował sowim jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu. Cała trójka została ukarana mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację, refleks i percepcję, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwi rowerzyści"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*