Oszukany mieszkaniec gminy Osiek - To były naprawdę drogie części - Ostrowiec24.Info

Oszukany mieszkaniec gminy Osiek – To były naprawdę drogie części

Foto ilustracyjne

47-latek na jednym z portali ogłoszeniowych chciał sprzedać części do samochodu. W ramach transakcji sprzedaży zamiast otrzymać pieniądze – został oszukany. Z jego rachunku bankowego zniknęły 22 000 złotych. Fałszywy link do rzekomego potwierdzenia transakcji może skutkować przejęciem konta bankowego – to popularny sposób działania oszustów wykorzystujących portale ogłoszeniowe. Więcej poniżej!

W czwartek do połanieckich policjantów zgłosił się 47-letni mieszkaniec gminy Osiek, który jak się okazało, padł ofiarą oszustwa. Z relacji mężczyzny wynikało, że na popularnej platformie ogłoszeniowej za kwotę około 3 tysięcy złotych wystawił do sprzedaży części samochodowe. Napisała do niego zainteresowana kupnem osoba, pytając czy może zamówić dostawę poprzez wskazaną przez siebie firmę kurierską, za którą zobowiązuje się zapłacić. W tym celu prosiła o adres nadania oraz adres mailowy, aby złożyć zamówienie na odbiór przesyłki. Na swoją skrzynkę mailową sprzedający otrzymał wiadomość, z której wynikało, że kupujący oczekuje na potwierdzenie dokonania zapłaty za przesyłkę. Wówczas mężczyzna kliknął w wyznaczone pole, które przekierowało go do wypełnienia formularza. W trakcie tej czynności odebrał połączenie telefoniczne, gdzie rozmówczyni poprosiła o podanie kilku cyfr ze swojej karty płatniczej oraz akceptowanie transakcji, co rozmówca niestety posłusznie uczynił. Po tym jak kobieta rozłączyła się i nie odbierała telefonu pokrzywdzony próbował zalogować się na swoje konto w aplikacji bankowej jednak nie było to możliwe. Mężczyzna próbował w bankomacie wypłacić gotówkę, jednak zlecenia zostawały odrzucane. Wówczas 47-latek udał się do placówki bankowej osobiście, gdzie dowiedział się, że z jego konta w przeciągu kilku minut wypłacono jedenastokrotnie kwotę 2000 złotych.

Nie dajemy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto również poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki, jak bezpiecznie kupować czy też sprzedawać. Każda z takich stron ostrzega, co powinno wzbudzić nasza uwagę i jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić dwie niepewne okazje, niż raz dać się oszukać.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Oszukany mieszkaniec gminy Osiek – To były naprawdę drogie części"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*