Odpowie za jazdę na "podwójnym gazie" - Ostrowiec24.Info

Odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”

Foto ilustracyjne

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy siadając za kierownicę pojazdu po alkoholu musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu. O tym, że jazda na „podwójnym gazie” nie popłaca, wkrótce przekona się 49-letni ostrowczanin, który kierował pojazdem marki Peugeot w stanie nietrzeźwości. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również 35-letni kierowca seata, który zdecydował się na jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Więcej poniżej!

W środę policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów. Jako pierwszy kilka minut przed godziną 16, w miejscowości Magonie do kontroli drogowej został zatrzymany 49-letni kierowca peugeota. Jak ustalili mundurowi ostrowczanin kierował francuskim autem mając blisko promil alkoholu. Niemałe kłopoty czekają także 35-latka, którego policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli o godzinie 21 w miejscowości Świrna. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Bodzechów podróżował swoim autem w stanie po użyciu alkoholu.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Każdego dnia policjanci prowadzą liczne działania profilaktyczne, które mają na celu zapobieganie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego. Apelujemy, aby reagować i nie przyzwalać na jazdę po alkoholu, który jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*