Jeden wjechał do rowu, a drugi był nietrzeźwy. Obaj kierowali autobusami szkolnymi [Foto] - Ostrowiec24.Info

Jeden wjechał do rowu, a drugi był nietrzeźwy. Obaj kierowali autobusami szkolnymi [Foto]

Foto: Świętokrzyska Policja

Kierowca, to osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i umiejętności związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Otrzymując uprawnienia do kierowania pojazdami oprócz nadanych praw ma również i obowiązki. Podstawowym i zarazem najważniejszym z nich jest trzeźwość. Ten fundamentalny obowiązek w sposób lekceważący życie przewożonych dzieci, złamał dziś rano kierowca autobusu szkolnego. Funkcjonariusze z grupy Speed Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zakończyli jego bezmyślną jazdę. Więcej poniżej!

Pod koniec stycznia br. do świętokrzyskich funkcjonariuszy dotarł sygnał dotyczący kierującego autobusem, który regularnie porusza się po drogach powiatu kazimierskiego, a jego styl jazdy pozostawia wiele do życzenia. Dziś rano policjanci z grupy Speed weryfikując tę informację wzięli „pod lupę” przewoźników na terenie tegoż powiatu. W wyniku działań funkcjonariuszy zatrzymany został autobus szkolny, którego kierowca przewoził piętnaścioro dzieci. Kontrola rozpoczęła się od najważniejszego, czyli sprawdzenia stanu trzeźwości. Badanie dało wynik pozytywny, jednakże nie dla kierującego. 55-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mimo 35-letniego doświadczenia za kierownicą, chyba zabrakło wyobraźni i zdrowego rozsądku. Mężczyzna wczoraj pił alkohol, a dziś rano nie weryfikując swojego stanu trzeźwości, a kierując się jedynie dobrym samopoczuciem, wsiał za kierownicę autobusu. Teraz jego zachowanie oceni sąd. 55-latek stracił prawo jazdy i autobusem będzie mógł podróżować jedynie w roli pasażera.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

To nie jedyne dziś o poranku zdarzenie z udziałem autobusu na terenie powiatu kazimierskiego.  Chwilę po godzinie 8 do miejscowych policjantów wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu w Krzyszkowicach. Tam 73-letni kierujący, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Na szczęście ani jemu ani grupie przewożonych dzieci nic się nie stało. Mężczyzna nie poczuwał się do spowodowania zagrożenia dla przewożonych osób i odmówił przyjęcia mandatu. Kierujący tłumaczył się śliską nawierzchnią drogi.  

Przypominamy, że obowiązkiem każdego kierującego jest dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mając na uwadze obecną porę roku czujność, ostrożność i rozwaga powinny być na maksymalnym poziomie.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Jeden wjechał do rowu, a drugi był nietrzeźwy. Obaj kierowali autobusami szkolnymi [Foto]"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*