Kryminalni zatrzymali 5 osób - Ostrowiec24.Info

Kryminalni zatrzymali 5 osób

Foto ilustracyjne

Nie ma dnia, aby do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nie wpłynęły nowe nakazy doprowadzenia osób i listy gończe za sprawcami przestępstw lub wykroczeń. Przyczyną ukrywania się osób poszukiwanych jest przede wszystkim chęć uniknięcia kary za popełnione czyny. Wczoraj ponownie udało się ostrowieckim stróżom prawa zatrzymać, aż 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Więcej poniżej!

Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia czy ustalenie miejsca pobytu. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

23 stycznia br. dzięki poczynionym ustaleniom w ręce ostrowieckich policjantów wpadło 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jako pierwszy w ręce funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego „wpadł” 46-letni ostrowczanin. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dłużnik alimentacyjny w więziennej celi spędzi 8 miesięcy. Kolejno policjanci z ogniwa patrolowo-interweniującego zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta, który za popełnione wykroczenie w odosobnieniu spędzi kilka dni. Był on poszukiwany przez miejscowy sąd na podstawie wydanego zarządzenia. Jako trzeci na listę osób zatrzymanych trafił 38-latek. Ostrowczanin za popełnione wykroczenie miał do odbycia karę kilku dni pozbawienia wolności. Po opłaceniu grzywny został on zwolniony. Następnie w trakcie pełnionej służby kryminalni udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu lipskiego, gdzie dokonali zatrzymania 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Lipsku celem odbycia łącznie 90 dni kary pozbawienia wolności za niestosowanie się do wyroku sądowego i popełnione wykroczenie. W wyznaczonym terminie do zakładu karnego nie stawił się także 45-letni mieszkaniec naszego miasta. Był on poszukiwany przez ostrowiecki sąd na podstawie nakazu doprowadzenia, celem dobycia kilku dni kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie. Po uiszczeniu grzywny został on zwolniony i dzięki czemu nie trafił do zakładu penitencjarnego.

Przypominamy o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych: poszukiwani.policja.pl. W portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi w tym również z naszego powiatu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kryminalni zatrzymali 5 osób"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*