47-letni mulirecydywista i jego wspólnik tymczasowo aresztowani za kradzież z włamaniem - Ostrowiec24.Info

47-letni mulirecydywista i jego wspólnik tymczasowo aresztowani za kradzież z włamaniem

Foto: KPP Ostrowiec

Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy wobec 42 i 47-latka. Obaj ostrowczanie podejrzani są o kradzież z włamaniem do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Łupem włamywaczy padł segment radiostacji wojskowej oraz kolorofon z zasilaczem. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 3200 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 47-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary. Więcej poniżej!

Kilka dni temu ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Łupem włamywaczy padł segment radiostacji wojskowej oraz kolorofon z zasilaczem. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 3200 złotych. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa. W miniony poniedziałek tj. 22 stycznia br. ich skrupulatna praca i dociekliwość przyniosła efekty. Bowiem stróże prawa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 47 lat odpowiedzialnych za to przestępstwo. Byli to ci sam mężczyźni, którzy na początku grudnia zeszłego roku usłyszeli zarzuty za podobne przestępstwa. Obaj ostrowczanie trafili do policyjnej celi. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie zarówno z tego jak i poprzednich przestępstw, które teraz wrócą do prawowitych właścicieli. Wczoraj zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty. W związku z tym, że 47-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Wczoraj obaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego stanęli przed obliczem Sądu Rejonowego w Ostrowcu, który podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "47-letni mulirecydywista i jego wspólnik tymczasowo aresztowani za kradzież z włamaniem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*