Dwa areszty za przestępstwa narkotykowe - Ostrowiec24.Info

Dwa areszty za przestępstwa narkotykowe

Foto ilustracyjne

W sobotę Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy wobec 28 i 36-latka. Młodszy z mężczyzn podejrzany jest o posiadanie ponad pół kilograma marihuany. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli między innymi należące do niego wagi elektroniczne oraz gotówkę w kwocie ponad 3500 złotych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 28-letniemu ostrowczaninowi może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast starszy z mężczyzn podejrzany jest o uczestnictwo w obrocie środkami odurzającymi w znacznych ilościach. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Ostrowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu mieli podejrzenia, że miejscowy 28-latek może trudnić się nielegalnym procederem narkotykowym. W miniony czwartek stróże prawa postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje. Jak się okazało, nie mylili się – w ręce kryminalnych trafiło ponad 500 gramów suszu roślinnego. Wstępnie badania laboratoryjne potwierdziły, że była to marihuana. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo u niego między innymi wagi elektroniczne oraz gotówkę w kwocie ponad 3500 złotych.

Kolejno funkcjonariusze wykonali szereg czynności, które pozwoliły im na zatrzymanie 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ten podjerzany jest o uczestnictwo w obrocie środkami odurzającymi w znacznych ilościach.

W sobotę obaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego stanęli przed obliczem Sądu Rejonowego w Ostrowcu, który podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 28-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast starszy z mężczyzn w odosobnieniu może spędzić  12 lat.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dwa areszty za przestępstwa narkotykowe"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*