18-latek z Ostrowca będzie miał poważne problemy - Ostrowiec24.Info

18-latek z Ostrowca będzie miał poważne problemy

Foto ilustracyjne

Policjanci z ostrowieckiej drogówki podjęli interwencję wobec 18-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna kierował pojazdem marki BMW posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa, bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym wczoraj 18-letni mężczyzna, wobec którego policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podjęli interwencję. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego nie powinien wsiadać za kierownicę swojego bmw, ponieważ posiada,  aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 24 miesięcy.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "18-latek z Ostrowca będzie miał poważne problemy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*