35-latka uratowała 80-letniego mężczyznę - Ostrowiec24.Info

35-latka uratowała 80-letniego mężczyznę

Foto ilustracyjne

Reakcja 35-latki z Rżuchowa kosztowała jedynie zaangażowania kilku minut swojego czasu i wykonanie telefonu na numer alarmowy 112. Skutek jaki osiągnęła to ochrona życia i zdrowia 80-letniego mężczyzny. Sygnał, który przekazała opatowskim policjantom spowodował, że starszy pan bezpiecznie wrócił do swojego miejsca zamieszkania. Przy obecnie panującej aurze pogodowej ludzki odruch zapobiegł tragedii. Więcej poniżej!

W sobotę wieczorem do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o tym, że mężczyzna w podeszłym wieku spacerował po miejscowości Rżuchów w gminie Sadowie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 35-letnia kobieta zaważyła, że senior chodzi po miejscowości od dłuższego czasu. Nie znała wcześniej tego człowieka, wykluczyła więc, że jest mieszkańcem z najbliższej okolicy. Zimowa aura pogodowa była bardzo niekorzystna do tego typu wędrówek, wobec czego 35-latka zainteresowała się seniorem i zaprosiła do domu proponując ciepłą herbatę i posiłek. Kiedy mężczyzna dał się namówić na wejście do domu i znalazł się w bezpiecznych okolicznościach, kobieta zadzwoniła na numer alarmowy 112, informując o całej sytuacji. To był gest, który najprawdopodobniej uratował życie tego mężczyzny, ponieważ mundurowi ustalili, że mieszka on na stałe w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli około 8 km od miejsca, w którym został znaleziony. Policjanci ustalili także kontakt do bliskich seniora i poinformowali ich o całej sytuacji. Po rozmowie z rodziną okazało się, że 80-latek wybrał się spacer, nie sądzili jednak, że dojdzie tak daleko i straci orientację w terenie a przy tym możliwość samodzielnego powrotu do domu. Mundurowi przekazali seniora pod opiekę bliskich a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Gest jaki wykonała 35-latka z Rżuchowa zasługuje na pochwałę. Zwykłe ludzkie zainteresowanie i troska uchroniły seniora przed niebezpieczeństwem.

Opatowscy policjanci apelują do wszystkich, którzy spotkają się z podobnymi sytuacjami, aby dokonywali zgłoszeń na numer alarmowy 112. Jeśli przypuszczasz, że osoba może znajdować się w sytuacji nieadekwatnej do okoliczności pogodowych powiadom odpowiednie służby. Wczesna reakcja pomoże zapobiec tragedii.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "35-latka uratowała 80-letniego mężczyznę"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*