Sprawca kradzieży portfela zatrzymany. W portfelu było ponad 2000 zł - Ostrowiec24.Info

Sprawca kradzieży portfela zatrzymany. W portfelu było ponad 2000 zł

Foto: KPP Ostrowiec

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali 51-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież portfela wraz z zawartością karty bankomatowej, dwóch dowodów osobistych oraz gotówki w kwocie ponad 2 000 złotych. Do zdarzenia doszło na początku grudnia br. w jednym z miejscowych sklepów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj ostrowczanin usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Na początku grudnia br. do ostrowieckiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży portfela. Do zdarzenia miało dojść w jednym z miejscowych marketów. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, po odejściu od linii kas, włożyła ona swój portfel do sklepowego koszyka, a następnie zapominając o nim, opuściła handlową placówkę. Kiedy po kilku minutach zorientowała się, że nie ma swojej własności, postanowiła wrócić do sklepu. Jednakże na miejscu okazało się, że zguba znalazła już nowego właściciela. O całym zdarzeniu  67-latka powiadomiła ostrowieckich stróżów prawa. Łupem nieuczciwego znalazcy padł portfel wraz z dwoma dowodami osobistymi, kartą bankomatową oraz pieniędzmi w kwocie ponad 2 000 złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. Wczoraj dzięki wnikliwej pracy, stróże prawa ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 51-letni ostrowczanin. Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut kradzieży, do której się przyznał. Warto podkreślić, iż funkcjonariusze odzyskali całość utraconego mienia.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Sprawca kradzieży portfela zatrzymany. W portfelu było ponad 2000 zł"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*