Nieuczciwy 18-latek w rękach ostrowieckich policjantów - Ostrowiec24.Info

Nieuczciwy 18-latek w rękach ostrowieckich policjantów

Foto: KPP Ostrowiec

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali 18-letniego sprawcę kradzieży. Młody ostrowczanin na przełomie listopada i grudnia tego roku 4-krotnie odwiedził trzy sieciowe drogerie, gdzie nie zapłacił za zabrane z półki perfumy. Łupem nieuczciwego klienta za każdym razem padało mienie o wartości kwalifikującej czyn jako wykroczenie. Jednak wartość strat oszacowano na łączną kwotę blisko 2 000 złotych. Za popełniony czyn 18-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadaną przez siebie informację na temat kradzieży. Do zdarzeń miało dojść na przełomie listopada i grudnia tego roku. Nieuczciwym klientem, który czterokrotnie odwiedził trzy miejscowe drogerie miał być 18-latek.

Młody ostrowczanin zawsze uważał, aby skradzione przez niego mienie nie przekraczało kwoty kwalifikującej czyn jako wykroczenie. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do ostrowiecki komendy. Funkcjonariusze nie dali się mu przechytrzyć i na podstawie zebranego materiału dowodowego połączyli wszystkie jego kradzieże w jeden  czyn ciągły, przedstawiając mu zarzut kradzieży o przestępstwo. 18-latek przyznał się, że jest odpowiedzialny za kradzież mienia o łącznej wartości blisko 2 000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nieuczciwy 18-latek w rękach ostrowieckich policjantów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*