Ukradł kartę bankomatową i włamał się dziewięciokrotnie na konto - Ostrowiec24.Info

Ukradł kartę bankomatową i włamał się dziewięciokrotnie na konto

Foto ilustracyjne

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży karty bankomatowej. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 40-letni ostrowczanin przy jej użyciu dokonał dziewięciokrotnie włamania na rachunek bankowy. Łącznie 66-letni pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę ponad 3500 złotych. Teraz 40-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane informacje na temat kradzieży karty bankomatowej. Do zdarzenia miało dojść pod koniec sierpnia br. na szkodę 66-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa pokrzywdzony miał utracić swoją kartę prawdopodobnie podczas spotkania towarzyskiego, które miało miejsce w jego mieszkaniu. Kolejno kiedy po kilku dniach senior udał się na zakupy do sklepu zorientował się, że nie może dokonać płatności, gdyż nie ma posiada swojej karty płatniczej. Mając pewne podejrzenia udał się do banku, gdzie utwierdził się w przekonaniu, że jego zguba znalazła nowego właściciela. Bowiem ustalił, że ktoś przy jej użyciu dokonał 2 transakcji – płatności za zrobione zakupy i 7 wypłat pieniędzy z bankomatu. Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 3500 złotych. Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 40-letni ostrowczanin. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży karty bankomatowej i włamania się na rachunek bankowy. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ukradł kartę bankomatową i włamał się dziewięciokrotnie na konto"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*