Dwóch nietrzeźwych na ostrowieckich drogach. Teraz czeka ich sąd - Ostrowiec24.Info

Dwóch nietrzeźwych na ostrowieckich drogach. Teraz czeka ich sąd

Foto ilustracyjne

Przed sądem stanie dwóch mieszkańców powiatu ostrowieckiego, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów, nie zważając na to, jak poważne stanowią zagrożenie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Waśniów, który kierował pojazdem marki KIA mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Więcej poniżej!

W środę jako pierwszy w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 50-letni mieszkaniec gminy Kunów. Do jego zatrzymania doszło kilka minut po godzinie 9 w miejscowości Rudka. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 15 km/h kierowcy fiata. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od siedzącego za kierownicą 50-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu.

Do grona nieodpowiedzialnych kierowców dołączył również 65-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej około godziny 17.00 w miejscowości Śnieżkowice. Krótko później okazało się, że senior wsiadł za „kółko” pojazdu marki KIA mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy! Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dwóch nietrzeźwych na ostrowieckich drogach. Teraz czeka ich sąd"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*