Rozbój z tabletem w roli głównej - Ostrowiec24.Info

Rozbój z tabletem w roli głównej

Foto ilustracyjne

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie, a łupem padł wart kilkaset złotych tablet. Policjanci zatrzymali sprawców tego samego dnia. Dziś usłyszeli zarzuty, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 15 lat. Więcej poniżej!

W miniony czwartek późnym popołudniem do dyżurnego staszowskiej jednostki zgłosił się 51-letni mieszkaniec miasta, który poinformował, że na jednej z ulic przyległych do rynku został pobity przez dwóch sprawców. W zdarzeniu skradziono mu dodatkowo nowy tablet. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy wyszedł z salonu jednego z operatorów sieci komórkowych został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich uderzył go w twarz, drugi zaczął go kopać. W pewnym momencie sprawcy oddalili się. Po zdarzeniu 51-latek zauważył, że torebka, w której znajdował się tablet jest rozerwana, a w jej wnętrzu nie ma urządzenia.

W rejon zdarzenia skierowani zostali policjanci, którzy na terenie miasta zauważyli wychodzących ze sklepu dwóch mężczyzn, wyglądem i ubiorem przypominających tych z rysopisu podanego przez pokrzywdzonego. Mundurowi zatrzymali 37-latka oraz jego o 6 lat młodszego towarzysza. Mężczyźni początkowo zaprzeczali, że mieli cokolwiek wspólnego z pobiciem 51-latka i kradzieżą tabletu, jednak po chwili zmienili zdanie. Obaj przyznali, że do takiego zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego po czym ze skradzionym tabletem uciekli w rejon parku. Po pewnym czasie sprzedali urządzenie za kwotę 100 złotych.

Policjanci odzyskali sprzęt, a sprawcy rozboju trafili do policyjnej celi. Aby wykonać z nimi czynności procesowe trzeba było zaczekać na ich wytrzeźwienie. 37-latek w swoim organizmie miał 3,3 promila alkoholu, 31-latek zaś 2,2 promila.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego dwóm staszowianom przedstawiono zarzut rozboju. W niedzielne przedpołudnie sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Ustawodawca za przestępstwo rozboju przewidział karę pozbawienia wolności od 2 do 15 lat. Niewykluczone, że przestępcza przeszłość zatrzymanych w tym przypadku da o sobie znać, a za swój występek odpowiadać będą w warunkach recydywy.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Rozbój z tabletem w roli głównej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*