Nietrzeźwi na ostrowieckich drogach - Ostrowiec24.Info

Nietrzeźwi na ostrowieckich drogach

Foto ilustracyjne

W miniony weekend policjanci z ostrowieckiej komendy ujawnili na drogach naszego powiatu, aż pięciu nietrzeźwych kierujących. Ponadto mundurowi zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Więcej poniżej!

Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż na naszych drogach nie brakuje pijanych kierowców. W ciągu minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej drogówki ujawnili, aż pięciu mężczyzn, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę swoich aut pomimo nadmiaru wypitego alkoholu.

Jako pierwszy w ręce stróżów prawa „wpadł” 49-letni ostrowczanin. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek tj. 15 września br. kilka minut po godzinie 14 na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wtedy to jadący tamtędy dwaj kierowcy w wieku 46 i 61-lat zwrócili uwagę na pojazd marki Toyota, który poruszał się całą szerokością jezdni. Ostrowczaninie nabrali podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po chwili jeden z nich zablokował swoim autem drogę japońskiemu pojazdowi i zabrał kluczyki kierowcy. Natomiast drugi ze świadków widząc całe zdarzenie natychmiast na miejsce wezwał policję. Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni kierowca toyoty miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Niemałe kłopoty czekają również 54-letniego mieszkańca gminy Kunów, który następnego dnia zdecydował się kierować pojazdem marki Citroen mając ponad 1,5 promila promil alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania doszło około godziny 8.30 na ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka godzin później na ul. Langiewicza w miejscowości Szewna do kontroli drogowej został zatrzymany 59-letni kierowca volkswagena, który podróżował swoim autem w stanie po użyciu alkoholu. Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą zatrzymanym tego samego dnia okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Waśniów, który został ujęty przez świadków zdarzenia. Jak się okazało w miejscowości Momina 30-latek kierował pojazdem marki Ford mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei wczoraj do niechlubnego grona nietrzeźwych kierowców dołączył 27-letni mieszkaniec gminy Kunów, który podróżował swoim motorowerem na ul. Modrzewiowej w Ostrowcu Świętokrzyskim mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi .

Dodatkowo w czasie ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 5 osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najszybciej jechała 26-letnia mieszkanka gminy Bałtów, która w miejscowości Maksymilianów poruszała się pojazdem marki BMW z prędkością 122 km/h.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz obowiązującymi znakami.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwi na ostrowieckich drogach"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*