Pijany z zakazem, wybrał się na przejażdżkę kradzionym pojazdem - Ostrowiec24.Info

Pijany z zakazem, wybrał się na przejażdżkę kradzionym pojazdem

Foto ilustracyjne

Srogie konsekwencje poniesie 62-latek, który w 24 sierpnia w czwartek wieczorem w Sobótce bez wiedzy i zgody właściciela zabrał jego samochód z posesji. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie upojenia alkoholowego tak poważnym, że nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Więcej poniżej!

24 sierpnia wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który zgłaszał, że na poboczu drogi w Sobótce leży nietrzeźwy mężczyzna. Natychmiast skierowani zostali tam ożarowscy policjanci. Na miejscu okazało się jednak, że stan upojenia alkoholowego w jaki wprowadził się mężczyzna to tylko element większej układanki. Z relacji świadków zdarzenia wynikało bowiem, że ujęty 62-latek pochodzący z powiatu sandomierskiego kilka minut wcześniej wszedł na jedną z posesji w Sobótce, skąd zabrał osobowego mercedesa, a następnie wyjechał na drogę publiczną, gdzie zatrzymany został przez jednego ze świadków. Mężczyzna ten znajdował się w stanie tak silnego upojenia alkoholowego, że nie mógł poddać się badaniu stanu trzeźwości. Aby określić stężenie alkoholu w jego organizmie w chwili, kiedy kierował autem została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych, a on sam trafił pod opiekę medyków. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 62-latek kierował mercedesem po drodze publicznej wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pijany z zakazem, wybrał się na przejażdżkę kradzionym pojazdem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*