29-latek jechał pijany ciężarówka, o krok od tragedii, zdjęcia w art. - Ostrowiec24.Info

29-latek jechał pijany ciężarówka, o krok od tragedii, zdjęcia w art.

Tylko jednego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących. Wśród skrajnie nieodpowiedzialnych znalazł się 29-latek, który mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu jechał ciężarówką z naczepą. Natomiast ponad dwa razy większy wynik wyświetlił się na ekranie alkomatu po przeprowadzonym badaniu trzeźwości 65-letniego traktorzysty. Należy podkreślić, iż każdy nietrzeźwy kierujący stwarza bardzo duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Za tego typu przestępstwo grozi kara m.in. do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nad bezpieczeństwem na drogach czuwają nieustannie każdego dnia, przez całą dobę. Dodatkowo mundurowi w celu intensyfikowania działań często prowadzą różnego rodzaju akcje tj. „Trzeźwy poranek” oraz „Bezpieczny weekend”.

Wczoraj w Staszowie kilka minut przed godziną 08.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej jednostki na ul. 11 Listopada zatrzymali do drogowej kontroli kierującego pojazdem ciężarowym. Po chwili okazało się, że 29-latek prowadzący mana był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Z uwagi na brak stałego miejsca zamieszkania na terytorium kraju, został on zatrzymany i minioną noc spędził w policyjnej celi.  

Godną pochwały postawą wykazał się mieszkaniec gminy Rytwiany. Mężczyzna zawiadomił staszowskich policjantów, że na jednej z dróg na terenie gminy zauważył kierującego ciągnikiem rolniczym, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy za kierownicą prowadzonego przez siebie ursusa. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Tam zatrzymali do kontroli 65-latka, który w swoim organizmie miał blisko 2,3 promila. Kłopoty seniora jednak się na tym nie zakończyły. W trakcie trwania interwencji kierujący ciągnikiem rolniczym zaczął zachowywać się agresywnie i wulgarnie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. W najbliższym czasie mieszkaniec gminy Rytwiany odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za znieważenie policjantów. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas wczorajszego dnia staszowscy stróże prawa zatrzymali łącznie siedmiu nietrzeźwych kierujących. Tzw. alkomat wykazał u zatrzymanych od 0,36 do blisko 2,4 promila alkoholu w organizmach kierujących.  

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "29-latek jechał pijany ciężarówka, o krok od tragedii, zdjęcia w art."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*