Groził i nękał, mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności - Ostrowiec24.Info

Groził i nękał, mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 51-latek, którego zatrzymali policjanci ze starachowickiej jednostki. Mężczyzna podejrzany jest o m.in. uporczywe nękanie byłej partnerki, a także podpalenie 2 osobowych aut, wskutek czego łącznie uszkodzeniu uległy 3 samochody. Straty zostały oszacowane na ponad 30 000 złotych. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie ubiegłego miesiąca do starachowickich policjantów zgłosiła się 40-letnia mieszkanka miasta. Kobieta informowała wówczas, że grozi jej były partner. 51-latek został szybko zatrzymany i usłyszał zarzuty, wskutek czego otrzymał m.in. zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z kobietą. To niestety nie ostudziło zapędów mężczyzny, który nadal niepokoił kobietę. Kilka dni później okazało się, że ktoś podpalił jej auto, czym spowodował straty w wysokości 4000 złotych.

Starachowiccy policjanci ustalili, że za tym czynem stoi najprawdopodobniej 51-latek, który także podejrzany jest o podpalenie osobowego volkswagena. W tym przypadku samochód spłonął doszczętnie, uszkadzając przy tym zaparkowaną obok toyotę. Poszkodowani oszacowali straty na łączną kwotę blisko 28 000 złotych.

W minioną środę 51-latka zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej jednostki. Po tym jak niezbędne czynności wykonali policjanci, a także prokurator, mężczyzna trafił przed oblicze sądu. Jego decyzją został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Mieszkańcowi Starachowic grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. DJ

Źródło: KPP w Starachowicach

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Groził i nękał, mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*