Kolejna droga powiatowa zostanie wyremontowana - Ostrowiec24.Info

Kolejna droga powiatowa zostanie wyremontowana

Foto: powiat ostrowiecki

Wszystko wskazuje na to, że powiat ostrowiecki będzie realizował długo oczekiwany przez mieszkańców remont ulicy A. Mickiewicza. W miniony czwartek opublikowano listy zadań dodatkowego naboru wniosków, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wniosek powiatu ostrowieckiego znalazł się na drugim miejscu listy, co potwierdza wysoką ocenę i bardzo dobre przygotowanie inwestycji. Jak zaznacza starosta ostrowiecki Marzena Dębniak wartość ogólna zadania została oszacowana na ponad 3,2 miliony, dofinansowanie to 60 proc., co daje kwotę około 1,9 miliona. Wkład własny do inwestycji to blisko 1,3 miliona.

Zgodnie z założeniami programu uruchomienie procedur przetargowych musi nastąpić nie później niż do 15 grudnia bieżącego roku. Od wyboru wykonawcy powiat będzie miał 12 miesięcy na realizację inwestycji. Zakres prac dotyczy remontu nawierzchni od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza, włącznie z przebudową tarczy skrzyżowania, i dalej do skrzyżowania z ul. Polną. Będzie to wymiana nawierzchni oraz chodników po obu stronach jezdni. Zostaną odtworzone zjazdy i inne istniejące elementy drogowe oraz oświetlenie – wyjaśnia Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.

Od wielu lat kompleksowy remont ulicy A. Mickiewicza pozostawał w sferze oczekiwań mieszkańców. Znajdowało to swoje odzwierciedlenie w dyskusjach i we wnioskach na zebraniach rady osiedlowej. Koleiny, nierówności i spękania asfaltu, przykrywane nakładkami w ramach remontów bieżących nie przynosiły długotrwałego efektu. Ulica A. Mickiewicza jest przejazdem o dużym natężeniu ruchu. Jak podkreśla starosta M. Dębniak, na tym etapie trwa analizowanie różnych rozwiązań i możliwości, jednak procedury przetargowe, włącznie z wyłonieniem wykonawcy, zgodnie z założeniami programu muszą zostać przeprowadzone przez powiat jeszcze w tym roku.

1 Kommentar på "Kolejna droga powiatowa zostanie wyremontowana"

  1. proponuję wstrzymać remont Mickiewicza do czasu otwarcia mostu. już teraz jest tragicznie jeśli chodzi o przemieszczanie się w dół miasta. A może zamknąć wszystkie ulice i niech nie jeżdżą.

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*