Dzień Dziecka „Przyjaźń bez granic” - Ostrowiec24.Info

Dzień Dziecka „Przyjaźń bez granic”

W minioną niedzielę w budynku Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św. Klub Sportowy Sports Academy zorganizował imprezę z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Przyjaźń bez granic”. Więcej poniżej!

Impreza dla polskich i ukraińskich dzieci wystartowała w niedzielę 9 czerwca 2024 r. o 12:00. Było bardzo dużo atrakcji, zabawy i radości.

Klub Sportowy Sports Academy wspólnie w porozumieniu z Polskim Czerwonym Krzyżem zorganizował Dzień Dziecka dla polskich i ukraińskich dzieci, tak aby dzieci mogły się integrować i cieszyć wspólnie tym niezwykłym świętem. Chcemy, aby wspólne spędzenie czasu pozwoliło dzieciakom na dobrą zabawę i uśmiech – mówi organizator ze Sports Academy.

Była to akcja społeczna, dlatego zapytaliśmy organizatora – dlaczego to robi.

Jest to całkowicie społeczna akcja. Nie wiem dlaczego to robię. Lubię kiedy ludzie są szczęśliwi i uśmiechnięci. Fajnie jak dzieciaki wspólnie spędzają czas i łamiemy te granice, które gdzieś nas tam dzielą. Lepiej jest szukać tego co nas łączy, niż tego co nas dzieli – odpowiada na nasze pytanie organizator ze Sports Academy.

Przy organizacji imprezy pomagała młodzież z kk-boxing Sports Academy: Rajmund Olczyk, Ada Guła i Klaudio Aparo w roli misia.

Zapytaliśmy jednego z młodych uczestników imprezy co trenuje na co dzień.

Od dwóch tygodni trenuję kk-boxing. Treningi są bardzo fajne, można się wiele nauczyć. Trenuję także karate i pływanie. Karate trenuję już 2 lata. Natomiast pływanie trenuje w klubie KSZO – mówi Igor, młody uczestnik wydarzenia.

Jestem pracownikiem Polskiej Pomocy Humanitarnej i otwierałam dzisiaj drzwi dla dzieciaków. Mamy centrum edukacyjne przy Polskim Czerwonym Krzyżu. Prowadzimy zajęcia z matematyki, języka angielskiego. Mamy także zajęcia kreatywne. Cały czas zbieramy kolejne grupy  – mówi Marina z Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św.

Nasza redakcja zapytała Panią Marinę jak zgłosić własne dziecko do zajęć edukacyjnych przy PCK.

– Trzeba przyjść na ulicę Stodolną 30 do PCK – tam mamy biuro. Albo przez kontakt przez stronę internetową Polskiego Czerwonego Krzyża, także na FB: Centrum Integracyjno-Edukacyjne PCK – dodaje Pani Marina.

Występy z akrobatyki były oceniane. Pierwsze miejsce zajęła Diana Ołowa. Na drugim miejscu znalazła się Wiktoria Waligura. Miejsce trzecie zajęła Amelka Brzozowska. Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem oraz upominkami. Sports Academy przygotowała dla dzieciaków wyjątkowo zdobione kubki jako prezent. Każdy z kubków był opatrzony autorskim unikalnym hasłem.

Maria zaprosiła mnie do jury. Byłam przeszczęśliwa, bardzo mi się dzisiaj to wszystko podobało. Fantastyczne dzieciaki, fantastyczni rodzice. Dzieciaki były super przygotowane, ale widać także jak potrafią się fajnie bawić. Dzieci cieszą się sportem, widać u nich przyjaźń, radość – mówi Ewa Derlikiewicz, członek jury.

Warto było przyjść z dzieciakami na tą imprezę. To łączy dzieci i dodatkowo rozwija ich pasję. Nasze dzieciaki trenują akrobatykę, treningi są dwa razy w tygodniu. Moje dwie dziewczynki są bardzo zadowolone. Trener kiedy trzeba to przyciska, kiedy jest zabawa to jest zabawa – mówi mama dwóch córek, które obecne były na wydarzeniu.

Do dyspozycji dzieciaków był także Pan Miś.

Jest bardzo fajnie, ale trochę gorąco w tym stroju. Dzieciaki trochę podokuczały, ale da się wytrzymać. To jest ich zabawa, po to tu są, żeby się bawić i niech się bawią – mówi Pan Miś.

Przygotowaliśmy na dzisiaj dla dzieciaków zawody z akrobatyki dla dzieci z Polski i dla dzieci z Ukrainy. Był to konkurs, a jury oceniło występy dzieciaków. Trenują u nas dzieciaki w wieku od 3 do 11 lat. Jestem trenerem akrobatyki. Uczyłem się w Kijowie przez 4 lata, później pracowałem jako trener akrobatyki. W Sports Academy trenuję grupę polską i ukraińską – odpowiada na nasze pytania Viaczesław Klyipikow, trener akrobatyki dla dzieci w Sports Academy.

Zajęcia z akrobatyki są bardzo zdrowie dla rozwoju młodych osób. Wykorzystują wszystkie elementy. Rozgrzewka trwa około godziny. Następnie realizujemy program z akrobatyki – dodaje Pan Viaczesław Klyipikow.

Poniżej publikujemy fotogalerię z wydarzenia.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dzień Dziecka „Przyjaźń bez granic”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*