Nietrzeźwy na rowerze z narkotykami - Ostrowiec24.Info

Nietrzeźwy na rowerze z narkotykami

Foto ilustracyjne

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali 20-latka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że młody ostrowczanin miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.  Ponadto podczas kontroli osobistej 20-latka policjanci znaleźli przy nim kilka porcji suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W miniony piątek tj. 31 maja br. kwadrans po północy na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego ostrowieckiej komendy zwrócili uwagę na mężczyznę jadącego rowerem i spożywającego alkohol. Kierujący jednośladem natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Stróże prawa za popełnione wykroczenie  ukarali 20-latka mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Jednak to nie był koniec kłopotów młodego ostrowczanina,  bowiem mundurowi ujawnili przy nim kilka porcji suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Przypominamy, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (na przykład rower lub hulajnogą) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, jest wykroczeniem zagrożonym mandatem karnym w kwocie 1000 i 2500 złotych.

Zgodnie z art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwy na rowerze z narkotykami"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*