Nietrzeźwy na motorowerze - Ostrowiec24.Info

Nietrzeźwy na motorowerze

Foto ilustracyjne

Kierowanie motorowerem pod wpływem alkoholu powoduje także śmiertelne zagrożenie na drogach. Choć to oczywiste, to łamiących ten przepis na drogach powiatu ostrowieckiego nie brakuje. W minioną sobotę policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali z dalszej jazdy 24-latka, który kierował motorowerem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Więcej poniżej!

W miniona sobotę tj. 1 czerwca br., kwadrans przed godziną 22 na ul. Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W toku wykonywanych czynności okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u kierującego jednośladem blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 24-letniemu ostrowczaninowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponadto może otrzymać nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niektórzy uważają, że tylko kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem. Jednak przepisy mówią jasno. Dokładnie artykuł 178a Kodeksu Karnego § 1: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Do pojazdów mechanicznych zaliczamy również motorowery czy quady!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwy na motorowerze"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*